2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesindeki 10 farklı lisansüstü programa kayıt yaptıran 52 yeni öğrenci için online lisansüstü oryantasyon programı düzenlendi.

Yeni öğrencilerin Lisansütü Programlara uyum sürecini hızlandırmak amacıyla gerçekleştirilen oryantasyon programı, bu yıl Covid-19 pandemisi nedeniyle online olarak organize edildi.

Oryantasyon programına Fen Bilimleri Enstitüsü’ne yeni kayıt yaptıran öğrencilerle beraber Enstitü Müdürü Prof. Dr. Hakan USTA, Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Ahmet ÖNEN, Dr. Öğr. Üyesi İsmail Alper İŞOĞLU ve Enstitü Sekreteri Burhan KABATAŞ ile Bilgisayar İşletmeni Hüseyin BULUT katıldı.

İki bölümden oluşan programın ilk bölümünde öğrencilere AGÜ'nün lisansüstü eğitim vizyonu, araştırma  kültürü ve lisansüstü akademik yetkinlikler hakkında bilgiler verildi.

Programın ikinci bölümünde öğrencilere akademik işleyiş, eğitim süreçleri ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nün öğrencilerine sunmuş olduğu imkanlar hakkında genel bilgiler verildi.

Öğrencilerle interaktif bir şekilde gerçekleştirilen oryantasyon programı öğrencilere başarılı ve sağlıklı bir lisansüstü eğitim ve araştırma hayatı geçirmeleri dilekleri ile son buldu.